- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Comark KM14 Waterproof Dishwasher Pocket Thermometer Digital
| Manufacturer | Comark Instruments (Fluke) |
|---|---|
| Model Number | KM14 |
| Manufacturer Part # | KM14 |
| Minimum Temperature | -4°F (-20°C) |
| Display | Digital |
| Maximum Temperature | 400°F (204°C) |
| Weight | 0.25 lbs |
| UPC | 095969573207 |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.