FREE Delivery to:
This item cannot be returned.
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Curtron S-LI-108-3-EH-FILTER Light Industrial Air Curtain Covers Area Up To 108"W
| Manufacturer | Curtron Products |
|---|---|
| Model Number | S-LI-108-3-EH-FILTER |
| Manufacturer Part # | S-LI-108-3-EH-FILTER |
| Motors | 3 Motors |
| Heat Type | Electric |
| Width (side - side) | 108" - 119" |
| Max. opening height (window/door) | 12 Ft |
| Type | Heated |
| Horsepower per motor | 3/4 Hp |
| Height | 15" |
| Width | 109" |
| Depth | 15.38" |
| Made in USA | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Certifications
Made in the USA
This item was made in the United States of America.
