Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Dexter Russell 21008 SofGrip™ (HSG-3) Knife Block Set 7 Piece Includes: 10" Diamond Knife Sharpener
| Manufacturer | Dexter Russell |
|---|---|
| Model Number | 21008 |
| Manufacturer Part # | 21008 |
| Pieces | 7 |
| Packaging | Knife Block |
| Height | 5" |
| Width | 16.75" |
| Depth | 7.75" |
| Weight | 5.75 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Dexter Russell, 21008, SofGrip™ (HSG-3) Knife Block Set, 7 piece, includes: 10" diamond knife sharpener, 8" chef's/cook's knife, 6" narrow boning knife, 8" scalloped bread slicer, 6" scalloped utility knife, 3-1/4" paring knife, and wood slanted block, stain-free, high-carbon steel, white, soft rubber, handles
