FREE Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Gold Medal 5516 Slanted-Front Pretzel Warmer Holds 18 Pretzels On Racks With Additional Space On The Bottom
| Manufacturer | Gold Medal Products |
|---|---|
| Model Number | 5516 |
| Manufacturer Part # | 5516 |
| Width (side - side) | 5" - 18" |
| Shelves | 2 Shelves |
| Display Rack Type | Shelves |
| Service Type | Full Service |
| Height | 17.25" |
| Width | 18.5" |
| Depth | 20.25" |
| Weight | 30 lbs |
| cULus | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Certifications
UL US & Canada
The item has been tested by Underwriters Laboratories (UL) for sanitation hazard standards and meets or exceeds expectations. The item can be used in the United States and Canada.
