FREE Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Metro MQSEC56VE-SL MetroMax® Security Unit Mobile 64-3/4"W X 29-1/16"D X 67-13/16"H
| Manufacturer | Metro |
|---|---|
| Model Number | MQSEC56VE-SL |
| Manufacturer Part # | MQSEC56VE-SL |
| Width (side - side) | 64" |
| Depth (front - back) | 29" |
| Construction | Wire |
| Type | Mobile |
| Intermediate Shelves | No Shelves |
| Height | 67" |
| Height | 67.81" |
| Width | 29.06" |
| Depth | 64.75" |
| Weight | 262.15 lbs |
| UPC | 0-41105-03773-7 |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Metro, MQSEC56VE-SL, MetroMax® Security Unit, mobile, 64-3/4"W x 29-1/16"D x 67-13/16"H, with sliding door(s), NSF
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
