Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Middleby Marshall aftermarket .
- Engineered to match existing Middleby Marshall units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Middleby Marshall -27170-0016
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Middleby Marshall -27170-0016 Instant On Relay
| Fits with Manufacturer | Middleby Marshall |
|---|---|
| Model Number | -27170-0016 |
| Manufacturer Part # | -27170-0016 |
| Height | 1.5" |
| Width | 1.25" |
| Depth | 2.75" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Middleby Marshall -27170-0016 Now Instant On Relay. Was Time Delay Relay., Oem Has Changed., 120/250/277v, Coil 24v 50/60 Hz 2.145" Mt. Ctrs., 4ea. 1/4" Tabs, Blodgett/middleby Marshall Ps200-r68 Ps200fs-r68, Ps224-r68 Ps300 Ps310 Ps350 Ps360, Mt2136g Mt3255 Mt3855g Mt3870

