Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Private Label 2531162 Wire Hi Temp (14 Ga White 50 Ft Roll)
| Fits with Manufacturer | Private Label |
|---|---|
| Model Number | 2531162 |
| Manufacturer Part # | 2531162 |
| Height | 1" |
| Width | 8" |
| Depth | 11.5" |
| Weight | 1.17 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Private Label 2531162 High Temperature Silicone Insulated Wire 50 Roll, Color White, Gauge 14, Length 50 Ft 15.2 M, Material(s) Fiberglass Jacket Insulation, Temp Range 200 C Maximum 392 F Maximum, Voltage 600 Vac, Weight 1.172 Lb
