Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Quantum 1842SG Shelf Solid 42"W X 18"D
| Manufacturer | Quantum |
|---|---|
| Model Number | 1842SG |
| Manufacturer Part # | 1842SG |
| Gauge | 18 Gauge |
| Depth (front - back) | 18" |
| Finish | Galvanized |
| Width (side - side) | 42" |
| Construction | Galvanized |
| Height | 1" |
| Width | 42" |
| Depth | 18" |
| Weight | 18 lbs |
| UPC | 651588210833 |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
