Traulsen UHG48LL-0420 Dealer's Choice Compact Undercounter Refrigerator Reach-in
Traulsen  |  MFG #: UHG48LL-0420  |  Item #: 411700
Item: #411700
Technical details
Manufacturer Traulsen
Model Number UHG48LL-0420
Manufacturer Part # UHG48LL-0420
Door Type Glass (display)
Refrigeration Self-contained, Rear Mounted
Access Type Doors
Exterior Finish Stainless Steel & Galvanized Steel
Compressor HP 1/4 HP
Size 2 Section
Width 48" - 59"
Height 35.19"
Width 48"
Depth 27.88"