- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Winco PSD-14 Economy Scraper 14" Heat Resistant To 500°F (260°C)
| Manufacturer | Winco |
|---|---|
| Model Number | PSD-14 |
| Manufacturer Part # | PSD-14 |
| Blade Material | Silicone |
| Type | Scraper |
| Handle Color | Red |
| Overall Length | 12" - 14" |
| Width | 14" |
| Weight | 0.28 lbs |
| UPC | 842169120522 |
| BPA Free | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Certifications
BPA FREE
The item has been evaluated and has been found to be free of bisphenol A.
