Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Alegacy Foodservice Products 495FB Food/Boat Tray 16 Oz. (1 Lb.) Capacity 5-5/8" X 4" X 1-1/2"
| Manufacturer | Alegacy Foodservice Products |
|---|---|
| Model Number | 495FB |
| Manufacturer Part # | 495FB |
| Material | Plastic |
| Shape | Rectangular |
| Color | Blue |
| Short Side | 4" |
| Long Side / Diameter | 5" |
| Weight | 8 lbs |
| Made in USA | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Alegacy Foodservice Products, 495FB, Food/Boat Tray, 16 oz. (1 lb.) capacity, 5-5/8" x 4" x 1-1/2", rectangular, microwave & dishwasher safe, plastic, blue, HACCP, Made in USA (100 each per case) (Packed By: Cs)
Certifications
Made in the USA
This item was made in the United States of America.
