Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
Alfa ONCUT 14 Onion Cutter/Chopper Manual Includes 1/14" Blade Assembly
Item:
#953025
Technical details
| Manufacturer | Alfa International |
|---|---|
| Model Number | ONCUT 14 |
| Manufacturer Part # | ONCUT 14 |
| Slice/Cut Size | 1/4" |
| Type | Onion Cutter |
| Style | Square Cut |
| Height | 13.8" |
| Width | 13.4" |
| Depth | 9" |
| Weight | 18.5 lbs |
| NSF | Yes |
Alfa ONCUT 14 Onion Cutter/Chopper Manual Includes 1/14" Blade Assembly
About this item
Product Details
Product Details
Alfa International, ONCUT 14, Onion Cutter/Chopper, manual, includes 1/14" blade assembly, NSF
