FREE Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Alfa VP400 VacMaster® Double Chamber Vacuum Sealer Floor Model
| Manufacturer | Alfa International |
|---|---|
| Model Number | VP400 |
| Manufacturer Part # | VP400 |
| Packaging Type | Vacuum |
| Type | Floor Model |
| Chambers Quantity | Double Chamber |
| Seal Bar Length | 16" Seal Bar(s) |
| Height | 37" |
| Width | 27" |
| Depth | 42" |
| Weight | 486 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Alfa International, VP400, VacMaster® Double Chamber Vacuum Sealer, floor model, (2) 20"W x 19-3/4"D x 6"H chamber, (4) 16" seal bars (2 per chamber), stainless steel body, 30 amps, 110v/60/1-ph
