Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for AllPoints aftermarket .
- Engineered to match existing AllPoints units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket AllPoints 1171123
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
AllPoints 1171123 Strainer Y 1/4" Npt Pvc
Item:
#1129860
Technical details
| Fits with Manufacturer | AllPoints |
|---|---|
| Model Number | 1171123 |
| Manufacturer Part # | 1171123 |
| Height | 1" |
| Width | 2.15" |
| Depth | 2.25" |
| Weight | 0.08 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
AllPoints 1171123 Strainer Y 1/4" Npt Pvc
About this item
Product Details
Product Details
AllPoints 1171123 National Pipe Thread 1/4" Pvc Strainer With Plug, Pounds Per Square Inch 200 Rated For Water
