Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for AllPoints .
- Authorized AllPoints dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock AllPoints 1201173
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
AllPoints 1201173 Caster Plate 3" Swl Blk
| Manufacturer | AllPoints |
|---|---|
| Model Number | 1201173 |
| Manufacturer Part # | 1201173 |
| Height | 4" |
| Width | 4.5" |
| Depth | 4.5" |
| Weight | 1.79 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
AllPoints 1201173 Material Rubber Wheel, Length 3 1/8" Top Plate, 79 Mm Top Plate, Width 4 1/8" Top Plate, 105 Mm Top Plate, 1 1/4" Wheel, 32 Mm Wheel, Load Capacity 327 Kg Per Set Of 4,720 Lb Per Set Of 4, Load Height 3 13/16", 97 Mm, Wheel Diameter
