KitchenRestock.com is your trusted source for AllPoints aftermarket .
- Engineered to match existing AllPoints units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket AllPoints 1201183
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
AllPoints 1201183 Caster Dual Wheel 2" 1/2 13
| Fits with Manufacturer | AllPoints |
|---|---|
| Model Number | 1201183 |
| Manufacturer Part # | 1201183 |
| Height | 3.25" |
| Width | 3.25" |
| Depth | 4.5" |
| Weight | 0.85 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Taiwan |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
AllPoints 1201183 Color Black Solid, Material Rubber Tires, Length 1 1/2" Stem, Width 2" Wheel, 51 Mm Wheel, Caster Brake Y, Load Capacity 363 Kg Per Set Of 4,800 Lb Per Set Of 4, Load Height 2-7/16", 62 Mm, Wheel Diameter 2", 51 Mm, Thread 41276, Caster
