Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for AllPoints aftermarket .
- Engineered to match existing AllPoints units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket AllPoints 1241519
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
AllPoints 1241519 Piston Gas (300n Radial)
Item:
#1177995
Technical details
| Fits with Manufacturer | AllPoints |
|---|---|
| Model Number | 1241519 |
| Manufacturer Part # | 1241519 |
| Height | 1" |
| Width | 1" |
| Depth | 7.5" |
| Weight | 0.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | Non-OEM |
AllPoints 1241519 Piston Gas (300n Radial)
About this item
Product Details
Product Details
AllPoints 1241519 Hydro-lift Gas Piston 300n Holding Force, Color Black, Type 300n Holding Force Hydro-lift, Radial, Weight 0.304 Lb
