Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for AllPoints .
- Authorized AllPoints dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock AllPoints 1331492
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
AllPoints 1331492 Glove Fryer 20" X Large Pr
| Manufacturer | AllPoints |
|---|---|
| Model Number | 1331492 |
| Manufacturer Part # | 1331492 |
| Height | 2" |
| Width | 7.5" |
| Depth | 10" |
| Weight | 0.42 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
AllPoints 1331492 Color Blue, Material Cotton, Nylon, Length 20", 508 Mm, Width 7 3/4", 197 Mm, Size X-large ., Temperature Range 177 C Maximum Temp Range, 350 F Maximum, Temp Range, Ansi-accredited Y
