$13.13
$19.88
Compare Price
You save
$6.75
(34%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
AllPoints 1371146 Tongs Locking 12" Nylon Ends
Item:
#1177887
Technical details
| Manufacturer | AllPoints |
|---|---|
| Model Number | 1371146 |
| Manufacturer Part # | 1371146 |
| Height | 1.38" |
| Width | 1.38" |
| Depth | 13.39" |
| Weight | 0.32 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | OEM |
AllPoints 1371146 Tongs Locking 12" Nylon Ends
$13.13
$19.88
You save
$6.75
(34%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
AllPoints 1371146 Material Stainless Steel, Length 12", 305 Mm, Temperature Range 200 C Heat Resistant, 392 F Heat, Resistant
