Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for AllPoints .
- Authorized AllPoints dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock AllPoints 1381234
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
AllPoints 1381234 Tester Cooking Oil W/case
| Manufacturer | AllPoints |
|---|---|
| Model Number | 1381234 |
| Manufacturer Part # | 1381234 |
| Height | 3" |
| Width | 8" |
| Depth | 16" |
| Weight | 2.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Germany |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
AllPoints 1381234 Length 13-3/8", 340 Mm, Temperature Range 40 Degrees To 200 Degrees C, 104, Degrees To 392 Degrees F, Includes Carry Case Wrist Strap 2 Aaa Batteries, Type Max Hold Button And On/off With Auto Shut-off, Note Measures Temp & Quality Of Ag
