FREE Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
AllPoints 1421609 Cleaning Machine Floor Orbiter
| Manufacturer | AllPoints |
|---|---|
| Model Number | 1421609 |
| Manufacturer Part # | 1421609 |
| Height | 10.5" |
| Width | 1" |
| Depth | 12.5" |
| Weight | 24 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
AllPoints 1421609 Width 330 Mm, 13" Cleaning, Size 254 Mm, 12" Pad Drive Size, Amp 5.4 Motor, Revolutions Per Minute 175 Cleaning Speed, Horse Power 3/4 Motor, Includes Finger Control, 5 Year Motor Warranty, 1 Year Overall Warranty, Type Commercial Grade
