Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
AllPoints 1591218 Dryer Floor (1/8 Hp 600 Cfm)
| Manufacturer | AllPoints |
|---|---|
| Model Number | 1591218 |
| Manufacturer Part # | 1591218 |
| Height | 11" |
| Width | 12.5" |
| Depth | 13.5" |
| Weight | 9.05 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
AllPoints 1591218 Mini Floor Dryer 500 Cfm, Amp 1.2, Color Blue, Depth 11-1/2in, Height 12-3/8in, Includes 10 Ft Power Cord With Built-in Cord Wrap, Instructions Included Yes, Material(s) Polypropylene, Standards Etl/cetl, Type 3 Speed Controls 300/400/500 Cfms, 4 Air-flow Postions 0 20 45 And 90 Degrees, Model P-80a, Stackable 4 Units, Thermally Protected
