KitchenRestock.com is your trusted source for AllPoints aftermarket .
- Engineered to match existing AllPoints units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket AllPoints 681154
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
AllPoints 681154 Fan Motor
| Fits with Manufacturer | AllPoints |
|---|---|
| Model Number | 681154 |
| Manufacturer Part # | 681154 |
| Height | 4.5" |
| Width | 4" |
| Depth | 4.7" |
| Weight | 3.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
AllPoints 681154 Fan Motor, [ 230v ] [ 9wa ] [ 1 Ph ] [1550 Rpm ] [ccw Rotation ], [ 1/4"-20 X 1/2" Threaded Shaft ], Mounting Foot W/ Qty 4 Threaded Holes ( #8-32 ), .63" X 1.12" Mounting Centers, Also Rear Mount W/ 3 Holes ( #8-32 ) 2.40" Mtg Centers, 4 Screws Included, 23-1/2" Wire Leads, Wt. 4 Lbs.
