KitchenRestock.com is your trusted source for AllPoints aftermarket .
- Engineered to match existing AllPoints units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket AllPoints 721135
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
AllPoints 721135 Thermometer 76f To 932f
| Fits with Manufacturer | AllPoints |
|---|---|
| Model Number | 721135 |
| Manufacturer Part # | 721135 |
| Height | 2" |
| Width | 6.5" |
| Depth | 11" |
| Weight | 1 lb |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
AllPoints 721135 Uei Model Inf 195 Infrared Thermometer Inf185, Changed To Inf195 With Nylon Case Accepts K Type T Couple, And Has A Work Light., [range -76 To 932 F], Distance Spot Ratio 12 1, Min/max, Differential/average, User Adjustable Hi/low Alarm, Class Ii Laser.
