KitchenRestock.com is your trusted source for AllPoints aftermarket .
- Engineered to match existing AllPoints units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket AllPoints 721142
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
AllPoints 721142 Temperature Probe K Type
| Fits with Manufacturer | AllPoints |
|---|---|
| Model Number | 721142 |
| Manufacturer Part # | 721142 |
| Height | 5" |
| Width | 4" |
| Depth | 5" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
AllPoints 721142 K Type Temperature Probe For Up To 500 F, Can Use With # 72-1236 "k Type" Thermocouple Thermometer., # 72-1012 "dt301" Digital Thermometer., # 72-1141 Multitester ( W/ # 72-1143 "k Type" Adaptor).
