KitchenRestock.com is your trusted source for AllPoints aftermarket .
- Engineered to match existing AllPoints units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket AllPoints 721548
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
AllPoints 721548 Fork Baffle Lift (baffle Boss)
| Fits with Manufacturer | AllPoints |
|---|---|
| Model Number | 721548 |
| Manufacturer Part # | 721548 |
| Height | 5" |
| Width | 15.5" |
| Depth | 60.5" |
| Weight | 6.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
AllPoints 721548 Hood Filter Lifting Tool, Designed To Be Used With Most Major Brand Hood Filters., - Lifting Prongs Adjust From 9-3/4" To 15" Across To Fit, Most Filter Brands, - 10-3/4" X 14-3/4" (273mm X 375mm) Fork Insures Stable, Handling, - 5 (1524mm) Pole, - Fork Can Be Adjusted To Five Different Positions To, Conform To Any Hood Angle, - Lightweight For Ease Of Handling, - Folds Flat For Easy Storage
