Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
AllPoints 75286 52in L Alum Pizza Peel 12x14in Blade 38in Handl
| Manufacturer | AllPoints |
|---|---|
| Model Number | 75286 |
| Manufacturer Part # | 75286 |
| Height | 1.5" |
| Width | 52" |
| Depth | 12" |
| Weight | 1.72 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
AllPoints 75286 Pizza Peel 12" X 14" 52" Overall Length Depth 14", Depth 356mm Length 52"overall Length 1321mmoverall, Material Aluminumblade Material Woodhandle Weight, 1.61lb Width 12" Width 305mm
