Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for AllPoints .
- Authorized AllPoints dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock AllPoints 761120
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
AllPoints 761120 Ice Tech System
| Manufacturer | AllPoints |
|---|---|
| Model Number | 761120 |
| Manufacturer Part # | 761120 |
| Height | 1" |
| Width | 1" |
| Depth | 1" |
| Weight | 13.6 lbs |
| Weight | 13.6 |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
AllPoints 761120 System Iv, Ice Tech Water Treatment System, 125 Psi 5.5 Gpm, Max Temp 100 F, Shipping Weight 16 Lbs, Blue 1st Stage Replacement Cartridge # 761121, Grey 2nd Stage Replacement Cartridge # 761122, Eliminates Ice Maker Scale, Removes Sediment Chlorine And Scale, 1/2" Fpt 13" X 26", Replacement Cartridges Come With Fittings
