Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for AllPoints .
- Authorized AllPoints dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock AllPoints 8014449
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
AllPoints 8014449 Door Pull Foot Hands Free
| Manufacturer | AllPoints |
|---|---|
| Model Number | 8014449 |
| Manufacturer Part # | 8014449 |
| Height | 1" |
| Width | 1" |
| Depth | 1" |
| Weight | 1 lb |
| Weight | 1 |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
AllPoints 8014449 Allows For Doors To Be Opened With Your Feet Keeping Hands, Germ-free. Also Useful In Applications Where Your Hands, Are Full., - Stainless Steel, - For Use On Metal Or Wood Doors, - 3 Mounting Holes (fasteners Not Included)
