Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for AllPoints .
- Authorized AllPoints dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock AllPoints 8016264
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
AllPoints 8016264 Contactor 3 Pole 208/240 V 40a
Item:
#1195221
Technical details
| Manufacturer | AllPoints |
|---|---|
| Model Number | 8016264 |
| Manufacturer Part # | 8016264 |
| Height | 2.75" |
| Width | 3.75" |
| Depth | 4.05" |
| Weight | 1.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
AllPoints 8016264 Contactor 3 Pole 208/240 V 40a
About this item
Product Details
Product Details
AllPoints 8016264 Contactor 3 Pole 208/240 V 40a
