Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for AllPoints .
- Authorized AllPoints dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock AllPoints 8018475
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
AllPoints 8018475 10 In Celing Diffuser White Never Rust 3 Cone
| Manufacturer | AllPoints |
|---|---|
| Model Number | 8018475 |
| Manufacturer Part # | 8018475 |
| Height | 6.38" |
| Width | 23.75" |
| Depth | 23.75" |
| Weight | 17.24 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
AllPoints 8018475 Ceiling Diffuser
23 3/4 In (w) X 23, 3/4 In (l)
fits 10 In Ducts
2 3/8 In (l), Neck
plastic Construction
3 Cone Design
won T, Rust Corrode Or Fade
mildew Resistant
anti, Static
white Color
meets Ul 2043 Fire Ra
