Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for AllPoints .
- Authorized AllPoints dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock AllPoints 8049585
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
AllPoints 8049585 Element 2000 Watt 240 Volt Tu
Item:
#1461680
Technical details
| Manufacturer | AllPoints |
|---|---|
| Model Number | 8049585 |
| Manufacturer Part # | 8049585 |
| Height | 4" |
| Width | 18" |
| Depth | 24" |
| Weight | 3 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
AllPoints 8049585 Element 2000 Watt 240 Volt Tu
About this item
Product Details
Product Details
AllPoints 8049585 Element 2000 Watt 240 Volt Tu