Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Alto-Shaam aftermarket .
- Engineered to match existing Alto-Shaam units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Alto-Shaam ALTTT3329
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Alto-Shaam ALTTT3329 Thermostat S 3/16 X 11 1/8 36
| Fits with Manufacturer | Alto-Shaam |
|---|---|
| Model Number | ALTTT3329 |
| Manufacturer Part # | ALTTT3329 |
| Height | 2.75" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 12.5" |
| Weight | 0.6 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Alto-Shaam ALTTT3329 [ Type - S ] [ Temp 100-325 ] [ Bulb 3/16" X 11-1/8" ], [cap 36" ][ Dial To Use # 22-1068 Off-350-100, Position Up Or Down]no Longer Comes With Dial Oem Tstat, Has 42" Capillary. Our Tstat Should Work For 99% Of, Applications., If Cust Needs Long Capillary Tstat 84" P/n Is Tt-33431, Should Only Be Needed For Double Stack Units With All, Controls On Top Unit, For Indicator Knob- Temp Range On Equipment Order # 22-1620, Alto-shaam Oven 250-th 767-sk Ch-25 Ch-50-1 Ch-75-1, Chs-76. Series 500-th-ii 750-th-ii 1000-th-i 1000-th-i, Ch-100.

