Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Alto-Shaam aftermarket .
- Engineered to match existing Alto-Shaam units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Alto-Shaam HG2535
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Alto-Shaam HG2535 Hinge Kit
| Fits with Manufacturer | Alto-Shaam |
|---|---|
| Model Number | HG2535 |
| Manufacturer Part # | HG2535 |
| Height | 2" |
| Width | 5" |
| Depth | 5" |
| Weight | 1.57 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Alto-Shaam HG2535 Kit Includes Hinges Set Of ( 2 ) With Screws. 4-3/8" Long, 1" Wide., Mount With Back Curvature Down - Flat Up., Hinge Available As Each Without Screws As Ap# 26-4047, , Fits Henny Penny Models, , Ahc-990 Ahc-993 Hc-15 Hc-900 Hhc-136 Hhc-900 Hhc-901, Hhc-903 Hhc-904 Hhc-980 Hhc-980 Pizza Hut Hhc-983, Hhc-983 Pizza Hut Hhc-990 Hhc-992 Hhc-993 Hhc-996, Hhc-997 Hhc-998, Alto-shaam, 1000-s/hd 1000-s/hd/pt 1000-s/std 1000-s/std/pt 1000-up, 1000-up/hd 1000-up/p 1000-up/std 1000-ups 1000-ups/epl, 1000-ups/hd 1000-ups/std

