Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Other aftermarket .
- Engineered to match existing Other units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Other LT2040
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Alto-Shaam LT2040 Ball Catch
Item:
#1180126
Technical details
| Fits with Manufacturer | Alto-Shaam |
|---|---|
| Model Number | LT2040 |
| Manufacturer Part # | LT2040 |
| Height | 0.6" |
| Width | 0.25" |
| Depth | 2.5" |
| Weight | 0.09 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Alto-Shaam LT2040 Ball Catch And Latch, Alto-shaam Oven 500ph 500ph/gd., Lincoln Oven Series 1000 1200


