Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Lincoln aftermarket .
- Engineered to match existing Lincoln units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Lincoln LT2040
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Alto-Shaam LT2040 Catch Door Adjustable 2 3/8"
| Fits with Manufacturer | Alto-Shaam |
|---|---|
| Model Number | LT2040 |
| Manufacturer Part # | LT2040 |
| Height | 0.5" |
| Width | 0.75" |
| Depth | 2.5" |
| Weight | 0.09 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Alto-Shaam LT2040 Adjustable Tension Catch Nickel-plated Brass, Length 2-3/8" 60 Mm, Plating Nickel-plated, Weight 0.09 Lb, Width 7/16" 11 Mm, Models Used In, Alto Shaam 500-ph 500-ph 500-ph-gd 500-ph/gd, Victory Ur-27-sal-bk

