Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Alto-Shaam .
- Authorized Alto-Shaam dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Alto-Shaam OR-27249
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Alto-Shaam OR-27249 O Ring Viton Asf 75g 1.0 68o.d. X 3/32 Dia.
Item:
#1211411
Technical details
| Manufacturer | Alto-Shaam |
|---|---|
| Model Number | OR-27249 |
| Manufacturer Part # | OR-27249 |
| Height | 0.95" |
| Width | 3.25" |
| Depth | 6.5" |
| Weight | 0.89 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
Alto-Shaam OR-27249 O Ring Viton Asf 75g 1.0 68o.d. X 3/32 Dia.
About this item
Product Details
Product Details
Alto-Shaam OR-27249 O Ring Viton Asf 75g 1.0 68o.d. X 3/32 Dia.

