Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Pitco aftermarket .
- Engineered to match existing Pitco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Pitco SW3041
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Alto-Shaam SW3041 Toggle Switch 1/2 Spst
| Fits with Manufacturer | Alto-Shaam |
|---|---|
| Model Number | SW3041 |
| Manufacturer Part # | SW3041 |
| Height | 0.5" |
| Width | 1.25" |
| Depth | 2.25" |
| Weight | 0.06 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Alto-Shaam SW3041 Toggle Switch, Amp 20/12, Note 15/32in Od Nipple, Switch Actions On/off, Switch Type Spst, Terminals Screw Terminals (2), Type Toggle, Voltage 125/250 Vac, Weight 0.06 Lb, Models Used In, Jade Jsr Series Jsr-6-36c Jsr-8-36c Jtrh-4-36c, Market Forge M24sc M36sc, Cres Cor Ifw-25 Ifw-27 Ifw-28 R171 R179, Prince Castle 102 107-a 107-amc 107-fmcl 107-h 107-mc 108

