Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Alto-Shaam aftermarket .
- Engineered to match existing Alto-Shaam units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Alto-Shaam TR3318
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Alto-Shaam TR3318 Timer Kit
| Fits with Manufacturer | Alto-Shaam |
|---|---|
| Model Number | TR3318 |
| Manufacturer Part # | TR3318 |
| Height | 4.5" |
| Width | 5" |
| Depth | 4.5" |
| Weight | 0.8 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Alto-Shaam TR3318 New Style Retrofit Timer. 240v 60hz 12hr, With Knob And 2 Connectors, For Knob Use # 22-1616, For Dial Plate Use A1638 K-304 # 22-1133, New Style Timer - Now Has Larger Single Flat Shaft, Old Knob For Small Double Flat Stem Will Not Work., Can Use 22-1106 For New Knob Or New Oem Knob 22-1616., , Alto-shaam, Oven Cook & Hold Units., 767-sk Smoke Timer

