$47.94
$99.00
Compare Price
You save
$51.06
(52%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for American Range aftermarket .
- Engineered to match existing American Range units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket American Range A17005
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
American Range A17005 16in Cast Iron Cover Radiant
Item:
#1146399
25+ bought in past months
Technical details
| Fits with Manufacturer | American Range |
|---|---|
| Model Number | A17005 |
| Manufacturer Part # | A17005 |
| Height | 1.06" |
| Width | 1.44" |
| Depth | 6.5" |
| Weight | 18.96 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | Non-OEM |
American Range A17005 16in Cast Iron Cover Radiant
$47.94
$99.00
You save
$51.06
(52%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
American Range A17005 16in Cast Iron Cover Radiant
