Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Other aftermarket .
- Engineered to match existing Other units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Other A80100
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
American Range A80100 Body & Magnet Head Assy
| Fits with Manufacturer | American Range |
|---|---|
| Model Number | A80100 |
| Manufacturer Part # | A80100 |
| Height | 3" |
| Width | 2.75" |
| Depth | 3.5" |
| Weight | 0.7 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
American Range A80100 Ts Safety Magnet Head And Gas Carrier, Gas In/out 1/4" Npt J Type Pilot In/out 3/16" Cct., American Range, Range Ar4b Ar126, Duke Warmer Series Wb300 Aerohot & Thermaduke., Imperial Oven Series Ihr & Ir (both With Standard Oven)., Us Range Oven Series Cuisine 836 Performer Pf., Tri-star, Wells Grill All Except Wg Series.

