$141.73
$278.00
Compare Price
You save
$136.27
(49%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for American Range aftermarket .
- Engineered to match existing American Range units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket American Range AMRA99010
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
American Range AMRA99010 Door Frame Assy
Item:
#1135591
5+ bought in past months
Technical details
| Fits with Manufacturer | American Range |
|---|---|
| Model Number | AMRA99010 |
| Manufacturer Part # | AMRA99010 |
| Height | 14.3" |
| Width | 5" |
| Depth | 27.5" |
| Weight | 6.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
American Range AMRA99010 Door Frame Assy
$141.73
$278.00
You save
$136.27
(49%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
American Range AMRA99010 27-1/2" Wide For 30" Door, American Range Ar Ar-c
