Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
American Range ESS-14 Equipment Stand 14" Wide X 27" Deep Open Base
Item:
#698544
Technical details
| Manufacturer | American Range |
|---|---|
| Model Number | ESS-14 |
| Manufacturer Part # | ESS-14 |
| Base Type | Open Base With Undershelf |
| Top Construction | Stainless Steel Top |
| Base Construction | Stainless Steel Base |
| Width (side - side) | 12" - 23" Wide |
| Depth (front - back) | 19 - 24" Deep |
| Width | 14" |
| Depth | 27" |
| Weight | 39 lbs |
American Range ESS-14 Equipment Stand 14" Wide X 27" Deep Open Base
About this item
Product Details
Product Details
American Range, ESS-14, Equipment Stand, 14" wide x 27" deep, open base, stainless steel top, legs & undershelf