Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
American Range ESS-18 Equipment Stand 18" Wide X 27" Deep X 24" High Open Base
Item:
#698421
Technical details
| Manufacturer | American Range |
|---|---|
| Model Number | ESS-18 |
| Manufacturer Part # | ESS-18 |
| Depth (front - back) | 25 - 30" Deep |
| Base Construction | Stainless Steel Base |
| Width (side - side) | 12" - 23" Wide |
| Top Construction | Stainless Steel Top |
| Height | 19 - 24" High |
| Base Type | Open Base With Undershelf |
| Height | 24" |
| Width | 18" |
| Depth | 27" |
| Weight | 39 lbs |
American Range ESS-18 Equipment Stand 18" Wide X 27" Deep X 24" High Open Base
About this item
Product Details
Product Details
American Range, ESS-18, Equipment Stand, 18" wide x 27" deep x 24" high, open base, stainless steel top, legs & undershelf