Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
American Range HDES-34 Medallion Series Heavy Duty Modular Equipment Stand 34" W
Item:
#698469
Technical details
| Manufacturer | American Range |
|---|---|
| Model Number | HDES-34 |
| Manufacturer Part # | HDES-34 |
| Height | 25 - 30" High |
| Depth (front - back) | 31 - 36" Deep |
| Width (side - side) | 30" - 35" Wide |
| Base Construction | Stainless Steel Base |
| Base Type | Open Base With Undershelf |
| Top Construction | Stainless Steel Top |
| Height | 26" |
| Width | 34" |
| Depth | 33" |
| Weight | 160 lbs |
American Range HDES-34 Medallion Series Heavy Duty Modular Equipment Stand 34" W
About this item
Product Details
Product Details
American Range, HDES-34, Medallion Series Heavy Duty Modular Equipment Stand, 34" W, stainless steel top, legs & undeshelf