KitchenRestock.com is your trusted source for American Range .
- Authorized American Range dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock American Range R10106
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
American Range R10106 Oven Thermostat Arr Series
| Manufacturer | American Range |
|---|---|
| Model Number | R10106 |
| Manufacturer Part # | R10106 |
| Height | 2.5" |
| Width | 8.15" |
| Depth | 12.2" |
| Weight | 0.51 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
American Range R10106 Oven Thermostat 36 Capillary With Sleeving 11" Bulb, Max. Temperature 585 30amp 277 Vac 5 Terminal Including, Auxiliary Switch.
