Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for American Range .
- Authorized American Range dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock American Range R16507
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
American Range R16507 Top Blk Porcelain Cap D Burner
Item:
#1184241
Technical details
| Manufacturer | American Range |
|---|---|
| Model Number | R16507 |
| Manufacturer Part # | R16507 |
| Height | 0.25" |
| Width | 4.2" |
| Depth | 4.2" |
| Weight | 0.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
American Range R16507 Top Blk Porcelain Cap D Burner
About this item
Product Details
Product Details
American Range R16507 Top Blk Porcelain Cap D Burner
