- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
An Emiliomiti Company DOLLY III LM12007 La Monferrina Dolly III Pasta Extruder With Built-in Mixer
| Manufacturer | An Emiliomiti Company |
|---|---|
| Model Number | DOLLY III LM12007 |
| Manufacturer Part # | DOLLY III LM12007 |
| Style | Countertop |
| Height | 12" |
| Width | 12" |
| Depth | 23" |
| Weight | 110 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
An Emiliomiti Company, DOLLY III LM12007, La Monferrina Dolly III Pasta Extruder with built-in Mixer, countertop, 1.5kg mixing hopper capacity, 8-10 lbs./hr production, heavy-duty stainless steel construction with removable stainless steel auger and mixing paddle, includes automatic cutting motor with single, double blade knives, four (4) standard dies of your choosing (please see die catalog), perforated plastic drying tray, spanner wrench, 110 volt, 750 watt, (SKU LM 12007)
