- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
An Emiliomiti Company LM24042 La Monferrina PNuova Pasta Dough Sheeter With Built-in Mixer
| Manufacturer | An Emiliomiti Company |
|---|---|
| Model Number | LM24042 |
| Manufacturer Part # | LM24042 |
| Construction | Stainless Steel |
| Height | 24" |
| Width | 16" |
| Depth | 20" |
| Weight | 285 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
An Emiliomiti Company, LM24042, La Monferrina PNuova Pasta Dough Sheeter with built-in Mixer, counter top, 6.7" 170mm sheet width, large diameter heavy duty rollers, locking thickness adjustment lever, up to 30 lbs./hr. production, stainless steel construction, includes feeding paddle, 220v/60/3-ph, no plug installed