Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Anets aftermarket .
- Engineered to match existing Anets units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Anets K4400-00-C
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Anets K4400-00-C Safety Kit
| Fits with Manufacturer | Anets |
|---|---|
| Model Number | K4400-00-C |
| Manufacturer Part # | K4400-00-C |
| Height | 2.5" |
| Width | 4" |
| Depth | 6" |
| Weight | 0.95 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Anets K4400-00-C 1/2" Fpt Safety 2ea 1/2"nptx3/8"npt Reducer Bushing Pipe, Nipple 3/8" X 2" 1/4" Cct X 26", Pilot Tube W/ Nut And Ferrule 24" Thermocouple., For White-rogers Safety Valve Only Use # 54-1164, Anets, Grill Mg Sg Sgc, Fryer

